Tartós védelem a vizes falak ellen

A talajból felszívódó nedvesség nemcsak esztétikai probléma, hanem komoly szerkezeti károkat és egészségügyi kockázatokat is okozhat. A falak szigetelése injektálással hatékony, gyors, minimális felfordulással járó hosszú távú megoldást nyújt, és megakadályozza a nedvesség további terjedését.

Vízszigetelni vegyi injektálással majdnem minden falat, épített tömeget lehet. Az injektálással szigetelhető falak építőanyagai sokfélék lehetnek: kő, tégla (üreges és tömör téglák), vályog, agyag, tömésfal, döngölt fal, paticsfal, beton, malter és habarcs, stb. Az anyagszerkezeti kapillárisok, amiben a problémákat okozó víz felszivárog és amikben az injektáló anyag is szétszivárog, ebből eredően különböző keresztmetszetűek, így az injektáló anyagok sem egységesen tudnak szétszivárogni.

Vizes, penészes, salétromos falak?

Tudjon meg többet az utólagos vízszigetelésről, és szabaduljon meg a nedves falaktól!

Érdekel

Az injektálhatóság fontos kritériuma, hogy az anyag fúrás hatására ne legyen nagyon omlékony. Mindemellett van két kőzet, amiket szinte képtelenség injektálni, mert szinte fúrhatatlanul kemények: a gránit, és a bazalt, melyek zárt kapillárisúak. Ezen kemény anyagokból épült falazatok vízszigetelésére a gyémántköteles falvágás a megoldás.

Az injektálásos szigetelési eljárásról

Az injektáló gyanták anyagösszetételüket tekintve egyrészt hasonlóak a bútor felszínére kerülő lakkozáshoz, festéshez, másrészt vannak szilikonos alapanyagból kiindulóak, harmadrészt vannak szilikátsó alapaanyagú injektálók is. Az a funkciójuk, hogy a falban megszáradva, megszilárdulva, kikristályosodva egy vízzáró vízszintes sávot, víz gátló réteget, hozzanak létre.

A technológiához tartozó, általánosan elfogadott műszaki előírásokkal ellentétben, mely 10-12-15 cm-es furattávot ír elő, mi ezt felülírva 5-7 cm-kénti furattávolsággal dolgozunk, mert csak az így kb. megduplázott anyagmennyiséggel érezzük biztosan szigeteltnek az adott ingatlanokat. A furatok átmérője 12 mm, melyeket vízszintesen vagy enyhe lejtésben fúrunk. A furatok hossza vagy mélysége az adott fal vastagságának függvénye, azaz, a mérhető falvastagság, mínusz 5 cm. Azért nem fúrjuk át teljesen a falat, hogy ne folyjon ki/át az injektáló anyag. Konkrétan szükséges a furat mögött 5 cm stabil, tömör falazatot hagyni, hogy legyen, ami megtartja a falban a szigetelő gyantát.

Az injektáló anyag garantált szétszivárgásához „közlőanyagnak” kell jelen lennie a falban, konkrétan nedvességnek. Ez általában adott ezeknél a nedvességgel küzdő házaknál. De ha a falban nincs meg a szükséges nedvesség mennyiség (pl. többhetes szárazság idején), akkor injektálást megelőzően még vizezni is kell a furatokat.

Injektálást követően az injektáló krém kb 2-3 hét alatt szétszivárog a falban. Ezt követően a nyílt furatsort be lehet zárni malterral, vakolóanyaggal.

Az injektálásos falszigetelés előnye

Az injektálás egyik nagy előnye, hogy a lakott házat a lehető legkevesebb rombolással lehetséges szigetelni. Ahol csak lehetséges, inkább az acéllemez beütést szoktuk javasolni, de ahol ez nem megoldható, ott nagyon jó alternatíva az injektálás.

Amíg a lemezes vízszigetelésre 20 év garanciát adunk, de vélhetőleg 60-80 évig is bírja egy acéllemez, addig az injektálásra 5 év garanciát tudunk biztosítani, bár 15-20 év a várható időtartama.

A Dr. Fal szakértő csapata professzionális kivitelezéssel és garanciával biztosítja otthona szárazságát! Kérjen ingyenes helyszíni felmérést!

Lépjen velünk kapcsolatba!

Szaktanácsadás, időpont egyeztetés helyszíni felmérésre, ajánlatkérés egyszerűen.

Ajánlatot kérek Hívjon minket